Домијада – жирирање домских часописа

У понедељак 11.4.2022. године у просторијама Библиотеке дома ученика средњих школа “Милутин Миланковић” одржано је жирирање домских часописа, као и литерарни темат у оквиру Регионалне Домијаде Београд 2022. Имали смо ту изузетну част да након паузе баш ми будемо домаћини ове манифестације и да након две године поново окупимо ученике који су жељни дружења и надметања. Укупно је учествовало 12 ученика из 4 дома по 3 ученика, и то: Дом ученика средњих школа „Патријарх Павле“, Дом ученика средњих школа „Јелица Миловановић“ и Ученички центар „Београд“.
            Ученици су имали могућност да изаберу једну од понуђене три теме:
                1. Уметник мора да воли живот и да нам покаже да је леп, без њега бисмо посумњали у то;
                2. Велики људи припадају свим народима и свим временима;
                3. Да није људске солидарности и наде, људски живот би био бесмислен.
           Оно чиме се посебно поносимо је наш Домски часопис “Ало Ало” који је освојио прво место. Честитамо свим учесницима!